Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

Lajme

home>Lajme

Ka produkte të reja në industrinë e dyshemeve, pse LVT është i pazëvendësueshëm?

Views:7 Autori: Redaktori i sitit Koha e Publikimit: 2021-06-01 Origjina: Faqja

LVT aktualisht është një nga produktet më të njohura në tregun e dyshemeve. Ka një larmi modelesh të strukturës, një shtresë të veçantë mbrojtëse në sipërfaqe, rezistente ndaj konsumit, rezistencës ndaj gërvishtjeve, rezistente ndaj UV, anti-bakteriale dhe anti-statike. Ekzistojnë gjithashtu materiale të ndryshme imitimi që ndërthurin funksionet dhe paraqitjet. Një trup është bërë rrjedha kryesore e materialeve të dyshemesë në vitet e fundit, i përshtatshëm për shtëpi, hapësira publike dhe vende mjekësore.

Një nga avantazhet e LVT është shkalla e lartë e imitimit të tij. Cilësia e sipërfaqes dhe efekti i ngjashëm me lehtësimin e bëjnë atë pothuajse të padallueshëm nga objekti imitues. LVT gjithashtu ka konsiderata të vëmendshme për sa i përket instalimit. Ose miratoni një strukturë të caktuar xhiroje, ose përdorni teknologji vetë-lidhëse, ose ngjiteni drejtpërdrejt në nënshtresën e dyshemesë, dhe gjithashtu mund të pajiset me një shtresë të poshtme të posaçme për të përmbushur kërkesa të ndryshme.

 

Në industrinë e dyshemeve ku shkalla e eleminimit mbetet e lartë, dyshemetë LVT kanë qenë në gjendje të mbajnë statusin e saj të pazëvendësueshëm. Pse eshte kjo? Besoj se edhe ju duhet të jeni kurioz, apo jo? Sot, unë do t'ju marr miq për të mësuar më shumë në lidhje me veçantinë e dyshemesë LVT.

Krahasuar me materiale të tjera për mbulimin e dyshemesë. Krahasuar me pllakat qeramike, ato janë të krahasueshme për sa i përket ngjyrës, strukturës, rezolucionit dhe efekteve të simulimit, por LVT është më e lehtë, më fleksibile, më e ngrohtë, më e rehatshme për këmbët dhe më e lehtë për t’u instaluar. Krahasuar me dyshemenë tradicionale prej druri, efekti vizual është pothuajse i njëjtë, por performanca e LVT është më e mirë. Nuk është aq delikate sa dyshemeja prej druri tradicionale, është më e lehtë për tu mirëmbajtur dhe nuk është e lehtë të gërvishtet.

Pse u zgjodh? Mund të plotësojë një larmi të nevojave të dizajnit, në mënyrë që çdo hapësirë ​​të duket e tejdukshme dhe e gjerë. Veryshtë shumë i shkathët, qoftë për zyrë apo në shtëpi, mund të bëjë një punë të mirë, dhe gjithashtu mund të personalizohet sipas nevojave, dhe mund të ketë një vlerë të lartë ndërsa ka konotacion. Isshtë thithës i zërit dhe i qëndrueshëm ndaj zërit, rezistent ndaj shtypjes dhe konsumimit, i papërshkueshëm nga uji dhe jo-shqip, anti-ndotje dhe anti-bakterial, jeshil dhe miqësor me mjedisin dhe i lehtë për tu mirëmbajtur. Përveç kësaj, dyshemeja LVT nuk zgjedh raste, mund të zbatohet në çdo vend. Mund të shihet në shtëpi, spitale, hotele, shkolla, palestra, qendra tregtare, ndërtesa zyrash, gjimnaze dhe vende të tjera.