Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

Lajme

home>Lajme

Modeli përfundimtar i endur modeli dysheme PVC

Views:8 Autori: Redaktori i sitit Koha e Publikimit: 2021-06-01 Origjina: Faqja

Dyshemeja e re e endur nga PVC e gjelbër dhe miqësore me mjedisin përbëhet nga materiale të tilla si PVC dhe fibra kimike me rezistencë të lartë. Isshtë e endur në një qilim artistik tre-dimensional për t'i dhënë hapësirës një bukuri unike. Ngjyrat dhe grafikët e larmishëm paraqesin shprehje të pasur artistike, duke theksuar modën dhe popullaritetin. Mund të përdoret në tokë, mur, sipërfaqe të sipërme, kombinim dhe bashkim të lirë, për të përmbushur dizajnin e personalizuar të hapësirës krijuese të krijuesit.

Qilimi i endur nga PVC ka strukturën dhe karakteristikat e tekstileve dhe vlerën praktike të PVC. Easyshtë e lehtë për tu mirëmbajtur dhe e qëndrueshme. Ndryshe nga dyshemeja e përgjithshme e sheshtë PVC, modeli i tij i veçantë i endjes ka një efekt natyral tre-dimensional. Përmes projeksionit të dritës, ajo tregon një efekt të veçantë vizual tre-dimensional.

Qilimi i endur nga PVC nuk përmban formaldehid dhe substanca radioaktive, e cila është e shëndetshme, e sigurt dhe miqësore me mjedisin. Për shkak se sipërfaqja e poshtme është e përbërë nga poliuretani miqësore me mjedisin, është e rehatshme të ecësh dhe nuk reflekton zhurmë. Shtë një zgjedhje e mirë për ndërtesa të nivelit të lartë të zyrave, hotele dhe vende të tjera me kërkesa të larta.

Qilimat e endur me gradë të lartë PVC kanë avantazhet e rezistencës së lartë dhe rezistencës ndaj konsumit, rezistencës ndaj korrozionit, rezistencës ndaj ujit, rezistencës ndaj vajit dhe jotoksicitetit. Sipërfaqja është e lëmuar dhe ka thithje të mirë dhe rezistencë të mirë ndaj goditjes. Ai jo vetëm që ka karakteristikat e të qenit i freskët dhe i lehtë për pastrimin e dyshemesë prej druri, por gjithashtu ka ndjesinë e butë të këmbës dhe efektin e qetë të tapetit të leshit, kështu që përdoret më gjerësisht. Ka një jetë të gjatë shërbimi dhe është i lehtë për tu kryer gjatë ndërtimit. Nuk kërkon ndërtim profesional gjatë shtrimit. Shtresa e shkumës PVC në pjesën e poshtme të qilimit ka veti të forta të elasticitetit dhe amortizimit, të cilat mund të thithin ndikim të fortë dhe të parandalojnë dëmtimin e sipërfaqes.

Qilimat e endur nga PVC kanë stile të ndryshme. Sipërfaqja ka një model të rrjetave, një shumëllojshmëri të teksteve të rrobave, një larmi ngjyrash dhe modelesh, dhe ngjyrat janë të buta, të qëndrueshme dhe kanë një efekt tre-dimensional. Ekzistojnë specifikime të ndryshme të qilimave të endur nga PVC, si blloqe ashtu edhe rrotulla, për të përmbushur kërkesa të ndryshme funksionale.