Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

Lajme

home>Lajme

Sekretet nën këmbë që duhet t’i dini për të mësuar vallëzimin

Views:51 Autori: Redaktori i sitit Koha e Publikimit: 2020-07-13 Origjina: Faqja

Zgjedhja e ngjitësit të dyshemesë PVC për klasat e vallëzimit është bërë gjithnjë e më e zakonshme në shkollat ​​moderne. Arsyeja nuk është vetëm arsyet e këmbëve të rehatshme dhe fleksibël, por edhe arsyet që më shumë njerëz nuk i kuptojnë. Teng Fangwei Gjithkush përmbledh shkurtimisht tre faktorët kryesorë të popullaritetit të ngjitësit të dyshemesë PVC në klasat e vallëzimit:

 

01 / Mbrojtja e sigurisë

  Dyshemeja e klasës së vallëzimit nuk duhet të jetë shumë e fortë ose e rrëshqitshme, e cila lehtë mund të çojë në dëmtime aksidentale. Ngjitësi për dysheme PVC i Tengfang Dance Classroom është mesatarisht i butë dhe i fortë. Do të jetë më astrigjent në ujë. Nuk do të prodhojë njolla të vdekura elastike kur përdoret për një kohë të gjatë. Kërcimtari mund të thithë dhe zbutë ndikimin e tokës në masën maksimale gjatë ngritjes dhe të mbrojë në mënyrë të sigurt nyjet e kyçit të këmbës dhe gjurit të balerinit. , Këmbët dhe pjesët e tjera të trupit.

 

02 / Mbrojtja e shikimit

  Dyshemeja me shkëlqim të lartë është reflektuese dhe verbuese, dhe ngjitësi i dyshemesë PVC i Tengfang Dance Classroom është trajtuar posaçërisht për të shmangur ndërhyrjen e shikimit të valltarëve gjatë praktikës.

 

03 / Mbrojtja e mjedisit

  Për valltarët, dyshemeja nuk është vetëm në kontakt me këmbët. Për arsye të lëvizjeve të vallëzimit, pjesët e tjera të trupit shpesh kanë nevojë të jenë në kontakt me tokën. Kjo kërkon që dyshemeja të jetë e gjelbër dhe jo e rrezikshme. Ngjitësi i dyshemesë PVC në Klasën e Kërcimit Tengfang është provë e gjelbër, miqësore me mjedisin, antibakterial dhe myk. Edhe fëmijët dhe njerëzit e moshuar me rezistencë të ulët nuk duhet të shqetësohen për ndonjë dëm.

 

  Ngjitësi për dysheme PVC në klasë në klasën e vallëzimit Topflor tregon vetëm fuqinë e saj për përsosjen e artit trupor dhe krijon një atmosferë të relaksuar dhe të lumtur për valltarët, në mënyrë që ata të tregojnë plotësisht veten e tyre dhe të maksimizojnë nivelin e tyre.