Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

Lajme

home>Lajme

Ngjarja kryesore e dyshemesë sportive të palestrës-PVC

Views:46 Autori: Redaktori i sitit Koha e Publikimit: 2021-01-26 Origjina: Faqja

Me përmirësimin e vazhdueshëm të vetëdijes shëndetësore të njerëzve, gjithnjë e më shumë njerëz bashkohen me ekipin e fitnesit, dhe palestra është bërë një vend i popullarizuar për njerëzit. Redaktorit gjithashtu i erdhi ideja të dilte herë pas here në klasa fitnesi, por kishte frikë se nuk do të ishte në gjendje të vazhdonte, ose se nuk kishte ndonjë mënyrë të saktë për të arritur efektin e dëshiruar dhe ai nuk kishte marrë një vendim . Unë gjithashtu kisha frikë të shihja një trajner me një trup të mirë që vinte për të biseduar me ju në palestër, dhe më në fund fillova t'ju shesë kurse sa më shpejt që biseda të ndryshonte. Unë gjithashtu mendoja të vrapoja poshtë në komunitet çdo ditë nëse vërtet dua të ushtroj, pse të shqetësohem t'i shpenzoj ato para. Faktet kanë vërtetuar se unë me të vërtetë nuk jam i përshtatshëm për palestër. Sa herë që refuzoj të dal me pretekstin se është shumë nxehtë dhe me shi.

图片 1

Të shohësh ata vëllezër dhe motra të vegjël që punojnë në palestër është shumë ziliqare. Unë ende mund ta kem atë shifër nëse insistoj të punoj. Por duke parë që miqtë e mi që po punojnë kanë vetëm gjoks të bardhë pule për drekë çdo ditë, ata dekurajohen. Nuk e di pse kam trup të mirë. Sa vuajtje.

Një palestër e mirë ka jo vetëm ambiente të mira, trajnerë profesionistë, dhe se çfarë dysheme përdoret është gjithashtu shumë e rëndësishme. Kur punoni, ambienti i përgjithshëm i palestrës duhet t'i bëjë njerëzit të ndihen rehat dhe të relaksuar, dhe të jenë të lumtur gjatë stërvitjes, pa vetëdije të harrojnë dhimbjen e shkaktuar nga humbja e peshës; efekti i thithjes së goditjeve në dyshemenë e palestrës duhet të jetë i mirë, në mënyrë që të shmangen gjunjët pas ushtrimit Dhimbje, dhimbje këmbë dhe simptoma të tjera, kështu që çfarë lloj dyshemeje mund të plotësojë kërkesat e të gjithëve?

Dyshemeja sportive pvc është një lloj dysheme sportive e zhvilluar posaçërisht për vendet sportive, e cila është shumë e përshtatshme për të shtruar në palestër. 

1. Dyshemeja sportive pvc bëhet duke shtuar mbushës, plastifikues, stabilizues, ngjyrues dhe materiale të tjera ndihmëse gjatë procesit të prodhimit dhe prodhohet në një fletë të vazhdueshme të substratit përmes një procesi veshjeje ose një procesi kalendarizimi, nxjerrjeje ose nxjerrjeje. Në përgjithësi, ajo është e petëzuar me një strukturë me shumë shtresa, e cila është shumë elastike dhe ka një efekt të fortë të thithjes së goditjeve, gjë që zvogëlon shumë mundësinë e dëmtimit gjatë stërvitjes.

2. Modele me ngjyra të pasura: dyshemeja sportive PVC ka imitim realist të drurit, drithërave dhe modeleve të tjera artistike. Linjat e bukura mund të luajnë një rol shumë ngushëllues, t'u japin njerëzve një ndjenjë të mirë të shikimit dhe të relaksojnë disponimin në mënyrë të pandërgjegjshme.

3. Siguria dhe mbrojtja e mjedisit. Kati i sporteve PVC ka titullin jo-formaldehid, jo-toksik, miqësor ndaj mjedisit dhe i riciklueshëm. Duke marrë frymë pak gjatë stërvitjes, dyshemeja mbush të gjithë dhomën, prandaj sigurohuni që dyshemeja të jetë e shëndetshme dhe jo toksike. Për të

4. Dyshemeja sportive PVC ka karakteristikat e mos shtrembërimit, pa çarje, pa frikë nga uji, etj., Të lehta për tu pastruar, të përshtatshme për të shtruar, të lehtë për tu mirëmbajtur etj.

5. Veshin-rezistente dhe të qëndrueshme: Dyshemeja sportive PVC është trajtuar me UV, e cila ka një performancë shumë të fortë rezistente ndaj konsumit. Afati i jetës është më shumë se 10 vjet.

6. Kundër rrëshqitjes: Dyshemeja sportive PVC ka performancë super anti-shqip, këmba e përdoruesit nuk rrëshqet dhe këmba ndihet shumë komode. Sa më shumë ujë të jetë, aq më rezistent ndaj rrëshqitjes dhe nuk ka pse të shqetësoheni për rënien gjatë ushtrimeve.

图片 2