Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

Lajme

home>Lajme

Kati plastik PVC, zgjidhja më e mirë për dyshemenë spitalore

Views:66 Autori: Redaktori i sitit Koha e Publikimit: 2020-10-14 Origjina: Faqja

2020 është një vit i veçantë. Epidemia e re e pneumonisë së kurorës ka pasur një ndikim të madh në të gjitha sferat e jetës. Për fat të mirë, pas një pune të vështirë, puna e re e brendshme e parandalimit dhe kontrollit të epidemisë së kurorës ka arritur rezultate të mëdha strategjike. Në epokën post-epidemike, kemi të dy Për të parandaluar dhe kontrolluar epideminë, është e nevojshme të sigurohet funksionimi normal i spitaleve dhe të ndërtohet një sistem më i sigurt dhe më efektiv i shërbimeve mjekësore dhe shëndetësore. Spitali ka një fluks të madh njerëzish dhe një ambient të veçantë. Dyshemeja e spitalit ka kërkesa të larta për mbrojtjen e mjedisit, pastërtinë dhe sigurinë. Dyshemeja e spitalit duhet të jetë miqësore me mjedisin, antibakterial dhe jo-rrëshqitëse.

Pavarësisht nëse është një spital terciar apo një spital privat, shumica e spitaleve që ne shohim sot zgjedhin dyshemenë plastike PVC si materialin bazë. Resistantshtë rezistent ndaj njollave, nuk rrëshqet dhe pastrohet lehtë. Gjithashtu ka rezistencë ndaj korrozionit, rezistencë kimike, veti antibakteriale dhe antibakteriale, shumë e respektuar nga sistemi spitalor. 

Me korrigjimin e vendit të punës për mbrojtjen e mjedisit, kërkesat e njerëzve për mbrojtjen e mjedisit për materialet e dekorimit në spitale, fabrika farmaceutike, laboratorë dhe vende të tjera të veçanta po bëhen gjithnjë e më të larta, gjë që çon në një zgjedhje më të vogël të materialeve të dyshemesë, plus mermer dhe terrazo. Kur guri nuk mund të përmbushë standardin e përdorimit në këto vende, dyshemeja plastike PVC plotëson të metat e materialeve tradicionale të dyshemesë dhe favorizohet thellësisht nga njerëzit.

Dyshemeja plastike PVC është bërë kryesisht nga materiali i mbështjellë. Instalimi dhe ndërtimi i tij janë të thjeshta dhe të shpejta. Përdorimi i teknologjisë së saldimit pa ndërprerje mund të arrijë një gjendje pothuajse të qetë, duke zvogëluar ekzistencën e qosheve të vdekur, duke shmangur qoshet e vdekur për të ruajtur papastërtitë, duke zvogëluar rritjen e baktereve dhe duke siguruar rripa pastrimi Për lehtësi, nuk është asgjë më shumë se një zgjedhje ideale e materialit të dyshemesë për një ambient spitalor me kërkesa të larta për sterilizim. Dyshemeja plastike PVC ka një gamë të gjerë ngjyrash dhe stilesh, të cilat mund të plotësojnë nevojat e dizajnit të ambienteve të ndryshme të hapësirës mjekësore në epokën post-epidemike.

图片 2