Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

Lajme

home>Lajme

Palestra kombëtare është bërë një trend, a jeni bashkuar?

Views:48 Autori: Redaktori i sitit Koha e Publikimit: 2020-07-13 Origjina: Faqja

Cili dysheme është i mirë për palestrën? Kjo fjali është problematike për ekspertët profesionistë të dyshemesë së palestrës. Palestra është e ndryshme nga vendet e tjera sportive. Ka shumë artikuj, dhe projekte të ndryshme duhet të zgjedhin dysheme me funksione të ndryshme. Ju nuk mund të përdorni "dyshemetë e palestrës" për të përgjithësuar. Zgjedhja e dyshemeve të ndryshme të palestrës sipas zonave të ndryshme është gjithashtu një çelës për zgjedhjen e dyshemeve të palestrës.

 

Më poshtë është aplikimi i dyshemesë së palestrës në zona të ndryshme të palestrës:

 

1. Dysheme plastike PVC e dyshemesë së palestrës

 

Zona e trajnimit të pajisjeve aerobike të palestrës përbëhet kryesisht nga pajisje elektronike inteligjente aerobike, duke përfshirë rutine elektrike për palestra të mëdha, automjete të kontrolluara në mënyrë magnetike (vertikale dhe horizontale), makina eliptike, etj. zonë

 

Dyshemeja plastike sportive është e butë në strukturë dhe ka aftësi të mirë elastike të rikuperimit nën ndikimin e objekteve të rënda, e cila gjithashtu përcakton rezistencën super të ndikimit të dyshemesë plastike PVC. Rezistenca e konsumimit të shtresës së veshin sipërfaqësore mund të arrijë në 300,000 rrotullime, e cila është disa herë rezistenca e veshjes së dyshemesë aktuale të zakonshme dhe shtresa e veshjes ndihet më astrigjente nën gjendjen e ujit ngjitës, duke e bërë të vështirë për atletët të rrëshqasin dhe të bien.

 

 

2. Jastëkë gome për dyshemenë e palestrës

 

Njerëzit janë mësuar ta quajnë stërvitje anaerobe si stërvitje të forcës dhe ky lloj i pajisjeve të fitnesit quhet pajisje e forcës. Rekomandohet të vendosni jastëkë gome në këtë zonë.

 

Struktura molekulare me zinxhir të gjatë të lakuar dhe forcat e dobëta dytësore midis molekulave e bëjnë materialin e gomës të shfaqë veti unike viskoelastike, kështu që ka thithjen e mirë të shokut, izolimin e zërit dhe vetitë e amortizimit, duke siguruar kështu qëndrueshmërinë e dyshemesë, zvogëlimin e zhurmës , zvogëlimi i zhurmës, thithja e ujit dhe frymëmarrja, është një nga programet më të mira të trajtimit në tokë për dyshemetë e palestrave ku vendosen pajisje të rënda të fitnesit.

3. Dyshemeja sportive PVC e dyshemesë së palestrës

 

Kati sportiv PVC është një dysheme sportive e zhvilluar posaçërisht për vendet sportive duke përdorur materialin klorur polivinil. Krahasuar me tokën e fortë, ajo ka siguri të mirë, thithjen e goditjeve dhe forcën e kërcimit, dhe sportiviteti i tij mund të ushtrohet plotësisht. Shtë i qëndrueshëm, i bukur dhe i disponueshëm në një larmi ngjyrash dhe stilesh. Konkurrenca dhe sportet janë shumë të rehatshme në këtë lloj fushe, dhe atletët mund të mbrohen mirë.

Në modelin e zbukurimit të palestrës, ka shumë zona të përshtatshme për vendosjen e dyshemeve sportive PVC, të tilla si zona e projektit pa top, dhoma e biçikletave më të mira në botë, dhoma e palestrave për gjimnastikë dhe vallëzim, etj.

Cilësia e një palestre nuk lidhet vetëm me numrin e pajisjeve të fitnesit, trajnerëve të fitnesit dhe llojeve të fitnesit, por gjithashtu ka të bëjë edhe me modelin e përgjithshëm të palestrës, veçanërisht me modelin e terrenit. Mos zgjidhni një dysheme në një mënyrë të unifikuar pavarësisht nga funksioni i vendit për shkak të kursimit të kostos, ose për të kursyer telashe, të cilat do të shkaktojnë humbje dhe telashe të panevojshme. Materialet e ndryshme të dyshemesë duhet të zgjidhen sipas zonave të ndryshme për të krijuar dyshemenë më profesionale të palestrës