Të gjitha kategoritë
EN

Lajme

Lajme

home>Lajme

Si të hiqni ngjitësin e mbetur në dyshemenë plastike PVC?

Views:80 Autori: Redaktori i sitit Koha e Publikimit: 2020-07-13 Origjina: Faqja

Dyshemeja plastike PVC është e bukur dhe elegante, por ngjitësi i lënë në dysheme pas ndërtimit është një dhimbje koke për konsumatorët. Shumë konsumatorë nuk heqin siç duhet mbetjet e ngjitësit në dyshemenë plastike kur ndërtojnë dyshemenë plastike dhe ecin në dysheme, duke shkaktuar të gjitha gjurmët e këmbëve në dysheme. Si të hiqni saktë ngjitësin e mbetur?

 

  1. Fshijini me peshqir letre ose lecka me pak alkool (mundësisht me alkool industrial, ose me alkool mjekësor) dhe më pas fshijini disa herë për t'u pastruar.

  2. Përdorni aceton. Kjo metodë është e njëjtë me metodën e mësipërme. Mënyra më e mirë është se ajo mund të heqë ngjitësin e mbetjeve shpejt dhe lehtë, e cila është më e mirë se spërkatësi.

  3. Lani me manikyrin e thonjve. Shtë e njëjtë me acetonin e alkoolit. Rezultatet janë mjaft të mira. Manikyrja e thonjve nuk ka nevojë të jetë e një cilësie të mirë apo mesatare, për sa kohë që manikyri mund të hiqet.

  4. Përdorni krem ​​për duar. Së pari, hiqni sipërfaqen e materialit të shtypur, pastaj shtrydhni pak krem ​​dore mbi të dhe fërkojeni ngadalë me gishtin e madh. Pas pak, të gjitha mbetjet do të ngjiten. Ngadalëso. Kremi i duarve është një substancë vajore vetitë e së cilës nuk janë në përputhje me çamçakëzin. Kjo karakteristikë përdoret për të hequr ngjitësin.

  5. Përdorni ujë banane. Ky është një agjent industrial që përdoret për të hequr bojën dhe është lehtësisht i disponueshëm. Kjo metodë është gjithashtu e ngjashme me acetonin e alkoolit.

  Materialet ndihmëse të përdorura në këto metoda janë të zakonshme në jetën e përditshme, dhe mënyra e funksionimit është relativisht e thjeshtë. Shtë e rëndësishme të hiqni ngjitësin e mbetur nga dyshemeja plastike PVC.