сите категории
EN

Дома>Производи>Спортски подови>Спорт на Топфлор>Exterme Sports

Спортски подови
Екстремни спортови

ПРЕПОРАЧАНИ АПЛИКАЦИИ
кошарка
Одбојка
Бадминтон
Тенис на маса
Мал фудбал
Гимназија
ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ
изградбаВинил спортски под
Вкупна дебелина4.5mm, 6mm, 8mm
Ширина на ролна1.8 m
Должина на ролна20 m
вкупна тежинаВидете ги техничките листови со податоци


 • ПРЕГЛЕД

 • БОИ

 • Видео

 • ДОКУМЕНТИ

 • КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

 • Препорачај

ПРЕГЛЕД

Професионални спортски подови
Погоден за повеќенаменски спортски сали и гимназии
Подлогата за пена со двојна густина ја зголемува удобноста

Exterme Sports is the ideal affordable multisports vinyl solution for school use. The range is P2-compliant under the EN 14904. Multi-use provides good underfoot comfort for practice of basketball, volleyball, and many other sports. This range has a 2.0mm PU reinforced wearlayer and is treated with our Super PUR surface protection for extra durability and cost effective maintenance.

Overview-Extrem

БОИ
БОИ
ДОБИ БОИ
 • СИНО-8401

 • Корал-8146

 • Зелена-4001

 • Зелена-4002

 • Зелена-8512

 • Сиво-8303

 • Хоризонт-8426

 • МИНТСКО ЗЕЛЕНО-8602

 • ПОРТОКОЛОВ-8901

 • Црвено-8180

 • Небесно сино-8403

 • Тиел-8431

ВИДЕО

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
име *
Телефон *
Е-пошта *
компанијата
Порака *
Препорачај