сите категории
EN

Дома>Производи>Фитнес тротоарите>Фитнес гума> Спофлекс

Фитнес тротоарите
Спофлекс
ПРЕПОРАЧАНИ АПЛИКАЦИИ
Спортски комплекс
Лизгалиште
Фитнес-клуб
Слободна тежина
ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ
изградбаГумени подови
Вкупна дебелина6.0 mm
Ширина на плочка100 см
Должина на плочка100 см
вкупна тежина8900 g / m2


 • ПРЕГЛЕД

 • БОИ

 • Видео

 • ДОКУМЕНТИ

 • КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

 • Препорачај

ПРЕГЛЕД

Премиум гумен под
Против големи товари предизвикани од шила или тркачи на скејт
Непорозен површински слој обезбедува хигиена

Идеалното решение во специјалните спортски подови за уметничко лизгање и хокеј на мраз и нивните дополнителни области, како што е соблекувалната со двослоен, обезбедува апсорпција на удари додека обезбедува трајна отпорност на тешки товари предизвикани од шила или тркачи на лизгалки кои издржуваат статички оптоварувања од тешки фитнес опрема - не извонреден отпечаток кога повременото преместување на таква опрема непорозниот површински слој гарантира хигиена и лесно одржување бактериостатски и фунгистатски против пот и плунка

Преглед-Spoflex

БОИ
 • 6201

 • 6202

 • 6203

 • 6204

 • 6205

 • 6206

 • 6207

 • 6208

 • 6209

 • 6210

 • 6211

 • 6212

 • 6213

 • 6214

 • 6215

ВИДЕО

ДОКУМЕНТИ
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
име *
Телефон *
Е-пошта *
компанијата
Порака *
Препорачај