сите категории
EN

Дома>Производи>Спортски подови>Олфлор Спорт> Allflor Sports

Спортски подови
Олфлор Спорт

ПРЕПОРАЧАНИ АПЛИКАЦИИ
кошарка
Одбојка
Бадминтон
Тенис на маса
Мал фудбал
Гимназија
ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ
изградбаВинил спортски под
Вкупна дебелина6mm, 8mm, 10mm, 12mm
Ширина на ролна1.8 m
Должина на ролна20 m
вкупна тежинаВидете ги техничките листови со податоци
 • ПРЕГЛЕД

 • БОИ

 • Видео

 • ДОКУМЕНТИ

 • КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

 • Препорачај

ПРЕГЛЕД

Повеќенаменски спортски тротоари
Оптимална заштита и удобност за спортистите
Одлична атлетска изведба на теренот

Allflor е винилен спортски под кој обезбедува максимална удобност и перформанси и е во согласност со P3 според стандардот EN 14904. Одобрен од големите спортски федерации, тој обезбедува екстремна заштита и оптимална безбедност за употреба во повеќе спортови со високи перформанси (особено ракомет, кошарка и одбојка) во спортски сали за средно училиште, гимназија и градското собрание. Се третира со нашата Super PUR заштита на површината за дополнителна издржливост и лесно одржување.

Преглед-Еко

БОИ
 • Дрвен јавор 6381

  Дрвен јавор 6381

 • Дрво природно 6331

  Дрво природно 6331

 • Дрво сиво 6708

  Дрво сиво 6708

 • Дрвено чоколадо 6068

  Дрвено чоколадо 6068

 • Дрво црно 6840

  Дрво црно 6840

 • Дрво сино 6453

  Дрво сино 6453

 • Црвениот 6183

  Црвениот 6183

 • Нане зелена 6570 година

  Нане зелена 6570 година

 • Сини 6430

  Сини 6430

 • Греј 6758

  Греј 6758

 • Портокал 6134

  Портокал 6134

 • Небо Сино 6445

  Небо Сино 6445

 • Темно сив 6873

  Темно сив 6873

 • Тиел 6431

  Тиел 6431

 • Корал 6146

  Корал 6146

 • Црна 6830

  Црна 6830

ВИДЕО

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
име *
Телефон *
Е-пошта *
компанијата
Порака *
Препорачај